دوشنبه 10 بهمن ماه 1401
  ورود |عضويت
اطلاعيه های کشاورزی
یخ آب زمستانه برای کنترل آفات - دوشنبه 12 دی ماه 1401
باغداران عزیز: با توجه به فرارسیدن فصل سرماو یخبندان ،لازم است جهت کنترل زمستانه آفاتی از قبیل مگس میوه مدیترانه ای،مگس گیلاس،کرم سفید ریشه،زنجره مو هرچه سریعتر نسبت به اجرای عملیات شخم و یخ آب زمستانه اقدام نمایید.  

کشت قراردادی گندم - شنبه 10 دی ماه 1401
مزاياي كشت قراردادي گندم : ۱- اطمينان از فروش محصول با قيمت مناسب ۲- پرداخت ۵۰ درصد بهای کودهای فسفاته و پتاسه پس از تحویل گندم ۳- پرداخت حق بيمه كشت با ۲۰ درصدتخفيف واخذ وجه در زمان برداشت محصول ۴- پرداخت كمك هزينه حمل گندم به مراكزخريدبه مبلغ يكصدهزارتومان به ازاء هرتن گندم کشاورزان گرامی جهت اخذ قرارداد هرچه سریعتر به مدیریت و مراکزجهادکشاورزی شهرستان شاهین شهرومیمه مراجعه نمائید.  

برگزاري کارگاه آموزشی تخصصی" متاورس در خدمت انتقال فناوري ها و نوآوري هاي کشاورزي - شنبه 19 شهریور ماه 1401
کارگاه آموزشی تخصصی" متاورس در خدمت انتقال فناوري ها و نوآوري هاي کشاورزي سه شنبه تاریخ 22/06/1401 ساعت 12-8 https://evand.com/events/metaverse  

قابل توجه کلیه مجاورین، ساحل نشینان، کشاورزان و پیمانکاران مستقر در مجاورت کانال های آبیاری - سه شنبه 04 مرداد ماه 1401
قابل توجه کلیه مجاورین، ساحل نشینان، کشاورزان و پیمانکاران مستقر در مجاورت کانال های آبیاری شبکه آبیاری شهرستان شاهین شهر و میمه: به اطلاع می رساند: با توجه به برنامه ابلاغی و مصوبات کارگروه سازگاری با کم آبی استان اصفهان، رها سازی آب در شبکه آبیاری شاهین شهر و برخوار و توزیع آب محدود در این شبکه، صرفا به منظور تامین آب مورد نیاز باغات و اشجار شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه از تاریخ 30 تیر ماه 1401، صورت خواهد گرفت. از کلیه کشاورزان، مجاوران و ساحل نشینان، گردشگران و پیمانکاران مستقر در مجاورت مجاری آبیاری شهرستان ، خواهشمند است، با توجه به زمان محدود بازگشایی، به منظور تسریع و تسهیل در امر توزیع و جلوگیری از هدر رفت آب، نسبت به برداشت موانع موجود در مسیر زاینده رود، همکاری های لازم را انجام و از هر گونهاستقرار، تردد، توقف، شنا و ایجاد مانع در مسیر کانال های آبیاری، در دوره توزیع آب، جدا خودداری نمایند. در صورت وقوع یا مشاهده هر کونه تخلف و یا حادثه، مراتب را با شماره تلفن های 5-32610624-031 (شرکت میراب زاینده رود)، اپراتور سامانه 3848، فورت های پلیسی و نزدیک ترین مرکز امداد و نجات آتش نشانی، گزارش نمایند.  

اطلاعیه تب کریمه کنگو - پنج شنبه 09 تیر ماه 1401
تب کریمه کنگو CCHF یک تب خونریزی‌دهنده ویروسی است که توسط کنه، تماس با دام‌های ناقل بیماری و حتی تماس با لاشه آن‌ها منتقل می‌شود.   بيشتر...

ممنوعیت کاربرد آفت کش های اعلام شده از طرف فدراسیون روسیه-سه شنبه 10 خرداد1401
بهره برداران گلخانه ای محترم: با عنایت به محدودیت موقتی اعمال شده بر صادرات فلفل گلخانه ای به روسیه توسط سرویس فدرال نظارت بر حقوق مصرف کنندگان این کشور به دلیل استفاده از آفت کش های ثبت نشده در کشور روسیه شامل: قارچ کش های کرزوکسیم متیل(استروبی) و پنکونازول(توپاس) ، کنه کش پیریدابن(سان مایت)، حشره کش استامی پراید (موسپیلان)، از کاربرد سموم مورد اشاره در طی فرایند تولید تا عرضه محصولات گلخانه ای خودداری نمایند.  

قابل توجه واحدهای صنفی - پنج شنبه 29 اردیبهشت ماه 1401
با توجه به دستورالعمل جدید و قوانین تعزیرات حکومتی جریمه های عدم درج قیمت ، خدمات و عدم ارائه فاکتور تا 10 میلیون تومان افزایش یافته است. لذا جهت جلوگیری از جرائم فوق رعایت کلیه ی قوانین نظام صنفی الزامی می باشد.  

مدیریت تنظیم بازار
شهروندان محترم: لطفا گزارش تخلفات فروشندگان و مراکز عرضه کالاهای اساسی و کالاهای مرتبط با کشاورزی را به سامانه 124 اطلاع دهند.  

كشاورزان ، بهره برداران و همشهريان عزيز
احداث هرگونه بنا ، ساخت و ساز و تغيير كاربري ، اعم از احداث ديوار ، خانه كارگري ، فنس كشي اراضي ، استقرار كانكس در اراضي زراعي و باغي و تفكيك و قطعه بندي اراضي كشاورزي و خريد و فروش ، بدون اخذ مجوزهاي مربوطه از جهاد كشاورزي تخلف محسوب شده و طبق ماده 3 و 10 قانون حفظ كاربري اراضي زراعي و باغي با متخلفين برخورد خواهد شد.  

توصیه های کشاورزی
برداشت محصولات باغی - سه شنبه 27 مهر ماه 1400
با توجه به پیش بینی هواشناسی و هشدار در خصوص سرمای زیر صفر در اکثر نقاط استان در 10 روز آینده ، لطفا باغداران محترم هرچه سریعتر نسبت به برداشت محصولات باقی مانده بر روی درخت و انتقال آنها به انبار اقدام نمایند. باغداران محترم لازم است بطور مستمرآمار حداقل دمای شبانه روز را طی هفته آینده کنترل نمایند.  

بستن دالان های لاروی کروم خراط - يكشنبه 11 مهر ماه 1400
باغداران گرامی در صورت آلودگی درختان گردو به کرم خراط مهمترین گام پوشاندن دالان های لاروی با خمیر مسموم می باشد. لذا ضرورری است هرچه سریعتر اقدام به بستن دالان های لاروی فعال با خمیر مسموم نمایید.  

بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان - سه شنبه 8 تیر ماه 1400
برای پیشگیری از ابتلای پرندگان خود به بیماری آنفولانزای فوق حاد   بيشتر...

بیماری تب کریمه کنگو - دوشنبه 7تیر ماه 1400
روش های کنترل و پیشگیری از بیماری شامل :   بيشتر...

قابل توجه باغداران گرامی: - سه شنبه 01تیر ماه 1400
دستورالعمل فنی احداث باغات زیتون   بيشتر...

قابل توجه کشاورزان گرامی: - چهارشنبه 26 خرداد 1400
جهت جلوگیری از آلودگی محصول پسته به قارچ آفلاتوکسین راهکارهای ارائه شده شامل   بيشتر...

توصیه هائی جهت مقابله با خشکسالی و عوارض آن در باغات میوه - دوشنبه 24خرداد 1400
انجام عملیات هرس خشک و سبز در زمان های مناسب، تنک کردن میوه ها، شخم سطح باغ برای کاهش تبخیر از سطح زمین وجین علفهای هرز باغ، استفاده از عصاره جلبک دریایی در جهت افزایش مقاومت گیاه به خشکی، محلول پاشی درختان با موادی که موجب افزایش مقاومت به خشکی درختان می‌شود  

  کاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 86
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 86

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 3047498
Visitors بازديد هاي امروز: 665
Visitors بازديد هاي ديروز: 2394

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1401/11/10 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شاهین شهر و میمه
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا